14. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Vektor

07.11.2022

29. listopadu 2015 jsem v Modré Vopici v Praze zažil svůj vůbec nejlepší klubový koncert a 6. května 2016 vychází deska, která mně dělala partnerku, když to nebylo ono. Vektor byl kapelou, kterou thrash metal potřeboval. Jednalo se o bandu, jež nekopírovala ostatní a dělala vlastní hudbu. Žel, zničila ji moderní doba a sociální média. Sice se stala, i díky tomu, trochu kultem, ale visí velký otazník nad její hudební kariérou. Věděli jste, že... 


  • David DiSanto a jeho kytarové dvojče Erik Nelson od roku 2002 spolu nahráli tři alba, jedno splitko a tři dema.
  • Roku 2013 byl v Memphisu na Scion Rock Festu zatčen David DiSanto. Hodil pivo po kresťanském demonstrantovi.
  • V prosinci 2016 opouštějí Davida všichni členové kapely a tím začínají nemalé problémy.
  • Davidova manželka Katy v roce 2019 veřejně na Facebooku obvinila svého muže z domácího násilí. Dále zveřejnila video, jak ji hodil na postel a mlátil polštářem. Tehdy ho navíc označila za násilníka, alkoholika, manipulátora, lháře a narcise.
  • Kytarista Erik Nelson popírá všechna obvinění, z kterých byl nařčen David DiSanto. Dodává, že roky byl svědkem rozkládajícího manželství, v němž byl David psychicky terorizován. V roce 2020 s ním obnovuje Vektor.
  • Bylo to jako sen. Letos skupina podepsala smlouvu na čtvrté dlouhohrající album u Century Media. Avšak věhlasné vydavatelství, jakmile se dozvědělo o obviněních z domácího násilí, rozvázalo s Vektor smlouvu, ani ne 24 hodin od jejího podepsání.
  • To donutilo Davida po letech mlčení k vyjádření. Jeho pes Sprinkles měl spustit řetězec nemilých událostí. Před třemi lety ho učil chodit na nočník, ale jednou v noci vykonal potřebu na schodech. Dnes už ex-manželka přišla Davida vzbudit, aby to šel uklidit. Údajně na Davida ječela, mlátila ho do hlavy, tahala za vlasy a zaryla mu nehty do hrudníku. Když vstal, aby šel hovno ullidit, tak ho napadla, proto ji hodil na postel a "zmlátil" polštářem a křičel, ať ho nechá na pokoji.