16. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Dark Angel

23.11.2022

"Darkness Descends" se stalo jedním z těch zásadnějších alb. Nicméně já bych si při atomové apokalypse vzal s sebou do krytu raději "Leave Scars" a "Time Does Not Heal". Dark Angel dali světu jednoho z nejtalentovanějších muzikantů své doby. Genea Hoglana můžete znát i jako bubeníka Testament, Death, Fear Factory nebo Devina Townsenda. Věděli jste, že... 


  • Když Slayer nahrávali "Show No Mercy", byl u toho také Gene Hoglan. U otevírací skladby "Evil Has No Boundaries" pomáhal na zpěvech.
  •  Debutové album Dark Angel bylo považováno za tak mizerné, že nejpovedenější skladba "Mercilles Death" byla předělaná a jinak naaranžovaná pro desku "Darkness Descends".
  • Spousta thrashmetalových kapel u svých prvních desek vůbec nevěděla, co má ve studiu dělat. Mnohdy vznikl tak záznam s opravdu specifickým zvukem. U "Darkness Descends" to nebylo jinak. Gene Hoglan přiznává, že neměl vůbec žádné zkušenosti se skládáním písní a vše bylo spíše o rychlosti.
  • Don Doty skončil v kapele kvůli problémům s drogama. Nahradil ho Ron Rinehart, pro kterého je charakteristický čistý silný hlas. První skladbou, kterou s Temným Andělem nazkoušel, byl 'Immigrant song' od Led Zepellin; zavírák "Leave Scars". Na záznamu "Time Does Not Heal" dokonce zpívá melodicky stylem kapely Candlemass - přiznaný úmysl.
  •  Při evropské tour s Nuclear Assault musel na několika koncertech zaskakovat Dan Lilker. Kapela byla zatčena v německém McDonaldu. Byla křivě obviněna. Basák Mike Gonzales dokonce nebyl propuštěný a jeho matka musela pozastavit dům, aby ho pustili na kauci.
  • Na posledních dvou albech Gene Hoglan zjistil, že je i talentovaný textař. "Leave Scars" je nejúspěšnějším albem kapely a "Time Does Not Heal" nejlépe hodnoceným. Kdosi řekl, že druhé jmenované je jako "...And Justice For All" s vibracemi "Kill em All". Navíc údajně obsahuje 246 riffů (tedy porce, co někteří nesloží za celý život) - potvrdil to Gene Hoglan, hehe.
  •  Nová řadovka je naplánovaná na polovinu příštího roku, ale odkládá se už od roku 2014 🤔