47. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Exodus

24.08.2023
EPIZODA 47... Další epizodu začnu hláškou Paula Baloffa. "Zlom pózerovi nohu, ať se směju." EXODUS jsem věnoval první a čtvrtou epizodu, kde je dvanáct zajímavostí. Mám jich víc, hehe. Věděli jste, že... 

  • "SLAY TEAM: The Poser Wars" byl legendární komiks z roku 1985, který nakreslila Lizzy Green - tehdy sedmnáctiletá přítelkyně Paula Baloffa (pár nesnášel posluchače glam metalů typu MOTLEY CRUE).
  • Skuteční SLAY TEAM BOYS byl gang pořádně ostrých chlapců, kteří působili v Ruthie's Inn; domácím klubu kapely EXODUS. Skinheadské gangy se raději drželi od klubu daleko. Hlavní tváří STB byl stage diving maniak Toby Rage. Součástí bylo i tvrdé jádro kolem EXODUS nebo kapela POSSESSED. Čestnými členy byli kluci z METALLIKY.
  • TOM HUNTING A ZDRAVÍ. Tom v EXODUS působí od roku 1979, ale pro problémy s nervy musel skupinu opustit v letech 1989 a 2005, proto se mohli do historie EXODUS zapsat i bubeníci John Tempesta (Rob Zombie, TESTAMENT) a Paul Bostaph (SLAYER, FORBIDDEN, TESTAMENT). Když se v roce 2021 léčil s rakovinou, nahradil ho na koncertech John Tempesta. Do veřejné sbírky na léčbu přispěl nemalou částkou zakládající člen Kirk Hammet z METALLIKY. Za tuhý Tomův kořínek může možná i jeho jiná práce. Mimo bubnování někdy pracuje jako dělník na stavbách.
  • OSUDY ZETRA SOUZY A CHUCKA BILLYHO. V roce 1986 vzal Zetro nabídku EXODUS. Svůj odchod z THE LEGACY (dnes TESTAMENT) vysvětluje takto: METALLICU tehdy v Bay Area scéně milovali a respektovali všichni, ale každý chtěl být jako EXODUS. Za sebe našel náhradu Chucka Billyho. Chodil s ním na první zkoušky a vysvětloval mu, jak frázovat do písní. Zetro má totiž prsty v 6 z 9 písní legendárního debutu "The Legacy" od TESTAMENT, včetně jejich největšího hitu "Over The Wall". Později se spolu setkali v projektu DUBLIN DEATH PATROL. Na začátku roku 2014 podepsali EXODUS smlouvu s Breaking Band LLC, což je tým Chucka Billyho a v červnu je z kapely vyhozený Rob Dukes a vrací se Zetro Souza.
  • KDE JE ROB MCKILLOP? Po bývalém basákovi Robovi McKillopovi (1983-1981) se v roce 1991 slehla zem. Fanoušci spekulovali o tom, že v současnosti dělá elektrikáře. To potvrdil Rick Hunolt na oficiálním EXODUS diskuzním fóru.