48. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Testament

29.08.2023

EPIZODA 48... TESTAMENT se opravdu vypracovali ve velké legendy. Koncertovali o sto péro s největšími hvězdami metalu, každou chvíli měli klip na MTV a nezastavili je ani devadesátky, a když je omrzel komerční úspěch, začali experimentovat s death metalem. Věděli jste, že... 


  • Kapela si v roce 1987 změnila název z LEGACY na TESTAMENT. Změnu navrhl Billy Milano z SOD a MOD, který byl přítelem skupiny. Existovala totiž se stejným jménem RnB banda hrající převzaté písně.
  • Mezi alby "The Legacy" a "The New Order" neuplynulo moc času. Při nahrávání debutu si TESTAMENT moc nepřečetli smlouvu, a tak se stalo, že byli na tour k prvnímu albu a najednou se dozvěděli, že musí mít 40 minut nového materiálu. Takže na "The New Order" je například krátká instrumentálka "Hypnosis", hodně meziher nebo cover od AEROSMITH.
  • Kapelou TESTAMENT prošlo deset bubeníků! Včetně takových legend jako Paul Bostaph, Gene Hoglan a Dave Lombardo.
  • Kytarista Eric Peterson je jediný, kdo v kapele je od úplného začátku (1983), když se ještě jmenovala LEGACY. Celosvětově TESTAMENT dostal do oběhu přes 14 milionů nosičů.
  • Alex Skolnick byl dalším Satrianiho studentem. Málokdo si dnes uvědomuje, jak skvělé kytaristy měla Bay Area, díky Joe Satrianimu. Mezi jeho žáky se řadí i takové persony jako Steve Vai, Rick Hunolt (ex-EXODUS, DIEHUMANE), Larry LaLonde (ex-POSSESSED, PRIMUS), Phil Kettner (LAAZ ROCKIT) či Kirk Hamnet (ex-EXODUS, METALLICA).
  • V roce 1996 se Chuck Billy zúčastnil konkurzu na nového zpěváka SEPULTURY.
  • Alex Skolnick je také jazzovým kytaristou a byl v počátcích hodně do heavy metalu. Některé jeho riffy, které přinesl při skládacím procesu alba "The Legacy" do zkušebny, se zrychlily, podle jeho slov, snad desetkrát.
  • V roce 2001 byl Chucku Billymu objevený nádor v oblasti srdce. Tehdy byl pořádaný benefiční koncert Thrash Of the Titans, kde vystoupili HEATHEN, FLOTSAM AND JETSAM, SADUS, FORBIDDEN, DEATH ANGEL, EXODUS s Paulem Baloffem, S.O.D., ANTHRAX, VIO-LENCE a původní sestava LEGACY se Zetrem Souzou. Po chemoterapii se Billy vrátil do práce. S nadsázkou se dá říci, že tento koncert probudil thrash metal opět k životu.