49. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Evil Invaders

03.09.2023

EPIZODA 49... Tak schválně, kolik znáte světových metalových kapel z Belgie? 🤔 BÜTCHER jsou výborní, ale jsou velkou kapelou? Možná ABORTED. Největší terno jsou asi svěží EVIL INVADERS. Věděli jste, že.. 


  • Název kapely je inspirovaný stejnojmenným albem od RAZOR z roku 1985.
  • Kapela měla takové koule, že svůj živý koncert "Live at Biebobz" roku 2013 vydala na VHS!
  • Zatímco většinu alba "Pulses Of Pleasures" napsal Joe (kytara, zpěvy) sám, následujícím záznamem a změnou v sestavě se do skládacího procesu zapojuje celá skupina. Od roku 2015 hrají v nezměněné sestavě.
  • Ve skupině panuje názor, že spousta nových kapel zní stejně, protože se až přespříliš nechávají inspirovat svou oblíbenou thrashmetalovou bandou. Staří thrashmetaloví velikáni vycházeli z New Wave Of British Heavy Metal. Stejně to dělají i EVIL INVADERS.
  • Joe je v klipu "Mental Penitentiary" zavěšený hlavou dolů a jde mu z úst pěna. Jde o improvizaci, kdy Joe na místě natáčení našel lano, které si přivázal k nohám. Pěna je ze zubní pasty. Natáčení mělo za následek popraskané žilky kolem očí. Také na čtyři dny ztratil chuť, haha.
  • V roce 2017 kapela odletěla poprvé vystupovat do USA. Jenže na celnici je sebrali, protože neměli údajně platné pracovní povolení. Vzali jim všechny věci, otisky prstů a zavřeli do vězení. Druhý den se vrátili zpět do Evropy. Policajti EVIL INVADERS doprovázeli z vězení na letiště, takže si je lidé fotili jako šílení. Asi mysleli, že jsou METALLICA. Vtipní strážci zákona si ještě přiložili, když tvrdili, že doprovází VIP. Soubor ve výsledku 13 hodin letěl do USA, tam strávil 22 hodin ve vězení a dalších 13 hodin letěl domů.
  • Kapela se instrumentálně zlepšila. Max (kytara) tvrdí, když na zahřátí hrají písně z "Feed Me Violence", o kterých si myslel, že jsou těžké, tak ho překvapuje, jak jim to jde snadno.
  • Joe má neklidnou mysl. V noci často vstává a píše syrové texty. Na posledním albě mimo jiné psal o smrti milovaných osob (Max druhý den po párty našel svého velkého kamaráda se zlomeným vazem) a přebývání v minulosti (Joeovo babička trpí demencí).