56. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Bewitcher

12.11.2023

EPIZODA 56... Skupina z Portlandu ve své tvorbě promítá okultní legrace a dosáhla se svým old school metalem značné popularity, což neušlo pozornosti velkému vydavatelství Century Media. On to vlastně není pouze metal, ale i také trochu rokenrol jako MOTÖRHEAD. BEWITCHER měli vystoupit dokonce v Česku. Věděli jste, že...


  • Letos 17. listopadu bude vycházet kompilačka "Deep Cuts & Shallow Grave", složená ze starých demo nahrávek. Na těchto záznamech se vokály nahrávaly za úplňku v bytě basáka Andyho Mercila a bicí byly naklikané v počítači. 
  • Debut "Bewitcher" (2016) nahrával a zmixoval Joel Grind z TOXIC HOLOCAUST. 
  • S kapelou je spojená okultní tématika. Vodítkem by mohlo být, že frontman Matteo uctíval v mládí "Highway To Hell" od ACDC, "Show No Mercy" od SLAYER či desky od MERCYFUL FATE.
  • Alba "Under The Witching Cross" (2019) a "Cursed Be Thy Kingdom" (2021) se liší v přístupu. Zatímco první je více syrově punkové, druhé je více ucelenější a promítá se do něho více vlivů (glam, rock). Může za to i jiný bubeník Aris Wallis, který má rockovější cítění a větší časový prostor ("díky pandemii") pro Mattea, jenž do písní například našrouboval oproti minulosti muzikálnější, skoro by se dalo říci bluesová, kytarová sóla.
  • Teprve až cover art pro poslední album nakreslil Paolo Girardi. Kapela měla italského malíře v hledáčku už před prvním albem "Bewitcher" (2016). Pro zajímavost - druhému albu nakreslil obálku další velký umělec Mariusz Lewandowski (R.I.P. 2022).
  • Hudba pro poslední album "Cursed Be Thy Kingdom" byla na 50 % složená, už když šli nahrávat do studia "Under The Witching Cross" (2019), hehe.
  • BEWITCHER měli vystupovat na Thrash Nightmare festivalu, ale tento svátek překazila opatření proti pandemii covid-19.
  • BEWITCHER spolupracují s kapelou NIGHT DEMON. Kytarista Armand John Anthony album "Cursed Be Thy Kingdom" nahrál a navíc přispěl klávesami. Frontman Jarvis (Iron Grip Managment) byl manažerem; stále kapelu podporuje a vede.