58. VĚDĚLI JSTE, ŽE... Blackevil, Phil Deathinfektor

04.12.2023

EPIZODA 58... Když jsem potkal v Podčáře u baru Phila, tak jsem si řekl, že bych mohl udělat epizodu o BLACKEVIL. Jenže kosa dopadla na kámen. O německé kapele jsem věděl pár věcí. Byl jsem před lety na jejich koncertě v Písku zrovna, když jeli společnou tour s Italama WITCHUNTER (s oběma skupinama jsem na společné fotce, jak držím jejich split album, dík), přebali jim kreslí Paolo Girardi a dělají strašně chytlavý pravěký speed metal. No musel jsem Phila, jehož pseudonym je Deathinfektor, kontaktovat, aby na svojí skupinu něco prásknul. Věděli jste, že...


  • Deathinfektor: "Náš basista a zpěvák je levák, ale když jsme nahráli naše první plné album (The Ceremonial Fire), jeho basa se ve studiu rozbila a jeho záložní byla v autě bubeníka, který již opustil studio. Bubeník žil několik několik stovek kilometrů daleko. Takže basy musel nahrát na nástroj pro pravoruké hráče."
  • Deathinfektor: "Měli jsme téměř dvakrát více bubeníků, než kolik jsme měli záznamů. Celkem prošlo kapelou šest bubeníků a my jsme dokonce hráli show se dvěma bubeníky. V roce 2017 se vyměnili uprostřed představení."
  • Deathinfektor: "Vzpomínka na naše druhé album (Forever Babtised in Eternal Fire). Tehdy jsme spontánně zaznamenali cover od MANOWAR, který ještě nebyl vydán. Kde se asi jednou objeví?!"
  • Deathinfektor: "Měli jsme pouze 4 zkoušky před nahráváním našeho debutového EP "Hail The Cult" v roce 2014 a 4 další před první show na Taunus Metal 2015. Bylo to kvůli vzdálenosti bydlišť jednotlivých členů."
  • Deathinfektor: "První píseň, kterou jsme spolu hráli, byla "Outbreak of Evil" od SODOM. Neměli jsme žádné vlastní písně a chtěli jsme jen zjistit, zda je správné hrát spolu. Až do dnešního dne stále hrajeme tuto píseň jako přídavek na každé show."