NOVÉ ALBUM LAID TO WASTE BUDE TRAUMA!

24.06.2024

Kapela, jež pochází z Plzně, v srpnu vydá novou řadovku po sedmi letech.

Pesimisté to s LAID TO WASTE neviděli vůbec dobře. Od posledního zářezu totiž uteklo hodně vody. Navíc, když skupinu opustil bubeník Ryan Mowbray, proces hledání adekvátní náhrady byl zdlouhavý. Nicméně se zdá, že s příchodem Adama (CRIPPLED FINGERS) přijdou lepší časy.

Loňské účasti na festivalech jako Basinfirefest či Obscene Extreme připomínají tzv. zahřívací kolečko pro nové album, jehož jméno je TRAUMA. Záznam budou moci posluchači hltat z CD, kazety i vinylu. O vydání se postará blízký přítel kapely Michal Káva pod svou značkou Coffeegrinder.


Přímo od zdroje vím, že jsou ve výrobě CD. Mě ale zajímá, co si o nadcházejícím albumu myslí frontman Zdenda Smrťák.

"Čau Kubino. V každém případě si myslím, že je Trauma nejlepší album, co jsme zatím vydali. Vím, že to muzikanti vlastně vždycky tvrdí o své poslední nahrávce, ale já to vidím i z objektivních důvodů. Produkce je například daleko vyspělejší. Samozřejmě už to nemá ten "old school" zvuk, ale já bych řekl, že s posunem do až trochu progresivnějšího thrashe, by se to ani nehodilo. Tím vlastně plynule navazuji na ten hudební vývoj, který je na desce patrný. Já jako fanoušek Deathrow, Sacrifice a Coroner to nemůžu nemilovat. Hudba se vyvíjí samozřejmě s tím, jak se vyvíjíme my jako muzikanti, a já si myslím, že i jako textař jsem se zase trochu posunul. Album je vlastně koncepční, což už jsem zamýšlel od roku 2018. Aby tomu tak bylo, tak jsem tentokrát psal všechny texty sám. Tak snad všechno, co jsem tu napsal, bude patrné na první poslech."